Drzwi wejściowe – jakie wybrać?

Drzwi wejściowe – jakie wybrać?

Wybór drzwi wejściowych do domu czy mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji podczas budowy czy prac remontowych. Nie tylko stanowią one zabezpieczenie przed włamywaczami lub nieproszonymi gośćmi, ale również chronią przed mrozem, chłodem, wiatrem i wilgocią. Co więcej, inne drzwi potrzebne będą do mieszkania w bloku, a inne do domu wolnostojącego. Jak więc wybrać drzwi wejściowe jak najlepiej dopasowane do naszych potrzeb, które będą nam służyć przez długie lata? Poniżej umieszczamy kilka wskazówek.

Drzwi wejściowe do mieszkania
Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku lub domu wielorodzinnym nie muszą cechować się wyjątkowymi właściwościami termoizolacyjnymi, gdyż od wiatru i chłodu chroni nas w dużym stopniu ocieplana klatka schodowa. Ponadto, nie mogą one być przeszklone – poczucie, że sąsiedzi mogą widzieć kolory i kształty poruszające się w naszym mieszkaniu z pewnością nie byłoby komfortowe. Ważna za to jest izolacyjność akustyczna. Każdemu chyba zależy na tym, aby jak najbardziej ograniczyć hałasy płynące z klatki schodowej oraz w drugą stronę – aby sąsiedzi nie słyszeli odgłosów pochodzących z naszego mieszkania. Komfort taki zapewnią użyte do wypełnienia drzwi izolatory. Kolejną istotną rolą, jaką spełniać mają drzwi wejściowe do mieszkania, jest ochrona przed włamaniami. Wbrew pozorom, włamania w blokach również zdarzają się stosunkowo często.

Drzwi wejściowe w domu jednorodzinnym
Drzwi wejściowe do domu wolnostojącego spełniać muszą dużo więcej wymagań niż te do mieszkania w bloku. Powinny chociażby bardzo dobrze izolować mieszkańców od wszelkich warunków zewnętrznych – ochrona przed chłodem, wiatrem czy wilgocią stanowi priorytet w sytuacji, gdy pomiędzy naszym domostwem a światem zewnętrznym drzwi stanowią jedyną barierę. Tutaj oczywiście liczy się użyty do ich budowy materiał, ale również dobrej jakości izolator – np. pianka bądź wełna mineralna. Kolejną równie kluczową rolą drzwi wejściowych do domu jest ochrona przed włamaniami. Muszą one stanowić bardzo skuteczną barierę nie tylko przed siłą fizyczną, ale również przed narzędziami, których używać mogą profesjonalni złodzieje. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór drzwi antywłamaniowych. Zazwyczaj składają się one ze stalowej ramy, obustronnej blachy oraz kratownicy, a także różnego rodzaju przeciwwyważeniowych zabezpieczeń, dzięki którym ich sforsowanie staje się niezwykle trudnym zadaniem. Muszą one posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty, które będą dla nas zapewnieniem bezpieczeństwa.

Istotne parametry
Oprócz kwestii wymienionych powyżej, przed kupnem drzwi wejściowych czy to do domu, czy też do mieszkania, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych charakterystyk. Po pierwsze, zmierzmy dokładnie długość i szerokość otworu w ścianie – drzwi o niestandardowych wymiarach będą prawdopodobnie droższe. Po drugie, należy wybrać materiał wykonania – drewno, stal czy też PCV mają zarówno swoje plusy, jak i minusy. Wreszcie, podejmujemy decyzję na temat zamków i innych szczegółów. Najlepiej wybierzmy zamki antywłamaniowe, posiadające odpowiednie atesty. Jeszcze tylko dobór kolorów, kształtów i ewentualnych gadżetów – i możemy kupować wybrane drzwi.

Antywłamaniowe drzwi wejściowe J&W to gwarancja jakości i bezpieczeństwa dla Twojego domu. Stalowa, wzmocniona konstrukcja stanowi ochronę przed złodziejami, zaś umieszczona w środku wełna mineralna zapewnia izolację cieplną i akustyczną. Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo swoje i Twoich najbliższych.

 

 

00-422 Warszawa, ul. Wilanowska 10