Drzwi antywłamaniowe -bezpieczne wakacje

Zaczyna się upragniony przez wszystkich czas – czas urlopów i wyjazdów. Idealny czas dla włamywaczy. O czym warto pamiętać wybierając się na wakacje?

Drzwi antywłamaniowe -bezpieczne wakacje

W przypływie ekscytacji przed upragnionym odpoczynkiem często zapominamy o tym, co należy zrobić jeszcze przed wyjazdem. Jest to między innymi prawidłowe zabezpieczenie domu na czas naszej nieobecności. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę i w co warto zainwestować jeszcze przed wyjazdem.

Niezawodne oko sąsiada?

Chyba każdy z nas choć raz wyjeżdżając na wakacje poprosił swojego sąsiada o zerkanie od czasu do czasu na nasz dom. Jest to dobra metoda, ale nie zawsze skuteczna. Złodziej zawsze czuwa. Nawet kiedy wydaje nam się, że wszystko jest pod kontrolą, dom może być obserwowany z ukrycia, nawet przez dłuższy czas. Sąsiad powinien zabierać naszą korespondencję ze skrzynki i o ile to możliwe, odwiedzać nasz dom przynajmniej raz dziennie. Przekazanie kluczy powinno odbyć się osobiście, nie należy pozostawiać go w typowych miejscach, np. pod wycieraczką.

Zdjęcia z wyjazdu? Dopiero po powrocie

Jak już wspomnieliśmy, złodziej zawsze czuwa. W dzisiejszych czasach Internet jest wszechnicą wiedzy o ludziach. Można w bardzo łatwy sposób podglądać czyjeś życie. Niestety bardzo często nie jesteśmy świadomi, kto konkretnie nas obserwuje i jakie ma wobec nas zamiary. Może to być właśnie złodziej, który tylko czeka na dobrą okazję. Zdjęcia z wyjazdu wakacyjnego nam nie pomogą, jest to prosty przekaz dla włamywacza – dom prawdopodobnie stoi pusty, właściciele są daleko, jest dużo czasu na obmyślenie planu działania i rabunek.

Jak zabezpieczyć swój dom?

Pamiętajmy o tym, by przed wyjazdem pozamykać dobrze wszystkie okna, balkony, zaciągnąć rolety antywłamaniowe jeśli je posiadamy. Monitoring domu jest obecnie bardzo przydatny, możemy obserwować swój dom będąc na drugim końcu świata. To daje nam poczucie kontroli nad naszym dobytkiem. Warto też zainwestować w dobrej klasy drzwi antywłamaniowe. Oczywiście, wiadome jest że bardzo ciężko o zabezpieczenia, które w 100% ochronią nas przed włamaniem. Nie o to tutaj chodzi. Ważne jest to, aby w najlepszy możliwy sposób wydłużyć czas ochrony i umożliwić w tym czasie przyjazd służbom. O odporności drzwi na włamanie mówi klasa RC (ang. Resistance Class). Im wyższa jest klasa drzwi wejściowych, tym więcej czasu i bardziej specjalistycznego sprzętu potrzebować będzie złodziej, aby pokonać te zabezpieczenia. W budownictwie mieszkaniowym najczęściej stosuje się wyroby w klasach RC1-RC3, gdzie czas oporu trwa do 5 minut. W naszej ofercie znajdą Państwo wyroby w klasie RC4, czyli do 10 minut, przy używaniu przez włamywacza takich narzędzi jak: siekiera, młotek, dłuto lub wiertarka akumulatorowa. Porządne drzwi antywłamaniowe powinny być wykonane z grubej stali i wyposażone w odpowiedniej jakości wyposażenie, bolce antywyważeniowe i mocne zawiasy. Często bywa tak, że złodziej widząc z jakimi drzwiami mają do czynienia – bardzo dobrze potrafią to rozpoznać – rezygnują z prób włamania. O wiele prościej jest włamać się przez drzwi drewniane, bądź aluminiowe, o niskiej jakości i bez certyfikowanych zamków.

Żeby czuć się bezpiecznie, warto jest inwestować w sprawdzone produkty. Firmy produkujące drzwi antywłamaniowe i certyfikujące je przez IMP lub inną jednostkę certyfikującą, są wiarygodne i godne zaufania.

Projekt i wykonanie: CoolBrand