Drzwi specjalistyczne, czyli rozwiązanie do zadań specjalnych

Niektóre miejsca, zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i różnego rodzaju lokalach bądź budynkach użyteczności publicznej wymagają zastosowania specjalistycznych skrzydeł drzwiowych. Drzwi specjalistyczne to modele wyróżniające się wyjątkowymi właściwościami, na które warto zwrócić uwagę, jeśli potrzebujesz skrzydeł drzwiowych do zadań specjalnych.

Drzwi specjalistyczne

Drzwi specjalistyczne cechują się wyjątkowymi właściwościami m.in. wysoką odpornością na uszkodzenia bądź wilgoć, właściwościami przeciwpożarowymi i przeciw dymowymi oraz bardzo dobrym poziomem tłumienia dźwięków, które dochodzą z zewnątrz. Ponadto, drzwi specjalistyczne są również estetyczne, dzięki czemu łatwo je dopasować do aranżacji wnętrza budynku.

Modele przeciwpożarowe

Głównym zadaniem większości modeli skrzydeł specjalistycznych jest ochrona przeciwpożarowa oraz przeciw dymowa. Drzwi posiadające takie parametry wykorzystywane są najczęściej w różnego rodzaju zakładach przemysłowych, restauracjach oraz w budynkach użyteczności publicznej m.in. w galeriach czy szpitalach. Poza tym, tego typu drzwi mogą być również montowane w domach prywatnych np. w kotłowniach

Akustyczne drzwi specjalistyczne

Akustyczne drzwi wyjątkowo skutecznie chronią wnętrze przed hałasami z zewnątrz. Największe zastosowanie znajdują w zakładach pracy jako skrzydła oddzielające przestrzeń biurową od produkcyjnej. Często wybierane są również do domów bądź mieszkań. Ich odpowiednia izolacja sprawia, że wszelkie dźwięki dobiegające z zewnątrz przestają być uciążliwe

Drzwi do budynków użyteczności publicznej

W publicznych miejscach, z których każdego dnia korzysta bardzo wiele osób drzwi są bardziej narażone na uszkodzenia, zniszczenia bądź zadrapania. Z tego powodu do takich miejsc najczęściej wybiera się drzwi specjalistyczne o wyjątkowej trwałości, które wytrzymują nawet bardzo duże natężenie ruchu.

Drzwi do miejsc narażonych na wilgoć

Zarówno baseny, myjnie czy sauny to miejsca, w których kontakt z wodą i wilgocią nie stanowi nic niezwykłego. Jednak nie wszystkie skrzydła drzwiowe są przygotowane na tak dużą wilgotność powietrza, dlatego w takich pomieszczeniach warto zastosować specjalistyczne drzwi odporne na działanie wody oraz wilgoci.
Zastanawiasz się, jakie drzwi specjalistyczne kupić? Zapoznaj się z naszą ofertą dostępną w sklepie internetowym oraz skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać Ci model, który w 100% spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy do J&W!

Projekt i wykonanie: CoolBrand