Drzwi wejściowe w bloku – proces i porady dotyczące instalacji

Montaż drzwi wejściowych w apartamentowcu może wydawać się na pierwszy rzut oka łatwym zadaniem. Jednak gdy rozpoczynamy proces instalacji nowych jednostek, ilość pracy może szybko wzrosnąć. Przeczytaj poradnik J&W i poznaj kluczowe informacje na temat tego procesu, by nic nie było dla ciebie niespodzianką.

Kluczowa rola drzwi frontowych

Drzwi frontowe w mieszkaniu w bloku odgrywają kluczowe role:

  • oddzielają od części wspólnej korytarza
  • są podstawowym zabezpieczeniem przed włamaniem
  • ułatwiają odnalezienie odpowiedniego numeru mieszkania
  • a także mogą zaimponować sąsiadom swoim wyglądem

Co istotne? Właściciel nie potrzebuje zgody na wymianę drzwi, pod warunkiem, że nowe drzwi spełniają określone normy techniczne.

Wyzywania związane z futrynami podczas wymiany drzwi

Futryny to często największe wyzwanie w procesie wymiany drzwi w bloku. W starych budynkach, często stojących jeszcze z czasów PRL, wymiana na nowe modele może ujawnić, że stare futryny nie pasują do obecnych standardów. Z kolei, ich usunięcie może wymagać specjalistycznych umiejętności i sprzętu, aby uniknąć uszkodzeń ścian.

Szerokość futryn

Nowoczesne futryny regulowane wymagają ścian o minimalnej grubości 7,5 cm, podczas gdy stare modele często były montowane na ścianach o grubości około 6 cm. Jeśli planujesz wymianę drzwi, rozważ wcześniejsze pogrubienie ścian, np. za pomocą płyty gipsowo-kartonowej.

Możliwość montażu nowych drzwi na starych futrynach

Wymiana drzwi na nowe przy zachowaniu starych futryn jest możliwa, ale tylko pod pewnymi warunkami, takimi jak identyczne wymiary i położenie zawiasów, prosta instalacja starych futryn i ich nienaruszony stan. Należy jednak pamiętać, że wymiana drzwi wiąże się z koniecznością dokonania szerszych zmian ze względu na różnice w standardach budowlanych.

Montaż drzwi zewnętrznych w mieszkaniu

Jeśli decydujesz się na samodzielny montaż, upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia. Dokonaj wszystkich niezbędnych pomiarów przed instalacją. Ważne jest, aby podczas wymiany drzwi zachować odpowiednią szerokość korytarza i wyjść, zgodnie z przepisami prawa budowlanego.

Co zrobić ze starymi drzwiami?

Profesjonalne ekipy remontowe, takiej jak J&W zajmują się demontażem starych drzwi i futryn. Stosujemy metodę wycinania na mokro, aby uniknąć pylenia i uszkodzeń. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać jest odpowiednia utylizacja odpadów budowlanych, zgodnie z przepisami.

Remont mieszkania a wymiana drzwi

Wymiana drzwi często ujawnia różne usterki budowlane, które warto naprawić. Zatrudniając profesjonalną ekipę montażową, możesz zminimalizować ryzyko uszkodzeń.

Wybór nowych drzwi

Przy wyborze nowych drzwi warto zwrócić uwagę na izolację cieplną, tłumienie dźwięków, zabezpieczenia antywłamaniowe oraz certyfikat przeciwpożarowy. Czas wymiany drzwi w bloku przez fachowców wynosi od 2 do 4 godzin, jednak może się wydłużyć w przypadku problemów technicznych ze ścianami. Niekiedy, nawet prosta zmiana koloru drzwi może przerodzić się w kompleksowy remont, który jest jednak wart końcowego efektu, szczególnie gdy za instalację odpowiada doświadczony zespół taki jak J&W.

Przy wyborze nowych drzwi do swojego mieszkania w bloku, warto zapoznać się z szeroką gamą dostępnych modeli, które oferuje nasza firma. Oferujemy drzwi o podwyższonym standardzie jakości, w tym drzwi antywłamaniowe klasy RC2, które mogą być wyposażone w zaawansowane systemy zabezpieczeń. Nasi klienci mają również możliwość wyboru spośród wielu estetycznych wykończeń, od nowoczesnych wzorów, po klasyczne modele, a także możliwość zamówienia drzwi na wymiar z indywidualnie dobieranymi dodatkami.

Niezależnie od tego, czy planujesz samodzielną wymianę, czy zdecydujesz się na współpracę z ekspertami, kluczowe jest dokładne zaplanowanie i przygotowanie się do tego procesu, aby uniknąć potencjalnych problemów i maksymalnie wykorzystać potencjał nowych drzwi w swoim domu.

Projekt i wykonanie: CoolBrand