Solidne drzwi stalowe – zastosowanie

Większość z nas na co dzień korzysta z budynków oraz pomieszczeń o różnych przeznaczeniach. Niektóre z nich wymagają trwałych i solidnych zabezpieczeń w postaci specjalnych drzwi bądź okien. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem są stalowe drzwi, które posiadają szereg zalet i zastosowań związanych nie tylko z bezpieczeństwem. Zatem, co je wyróżnia pośród innych modeli? Informujemy poniżej!

Stalowe drzwi – solidny i trwały materiał

Stal znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. To materiał nie tylko trwały, ale również ogólnodostępny. Cechuje się właściwościami, dzięki którym z powodzeniem stosowany jest nie tylko w budownictwie, ale również w wielu innych gałęziach gospodarki. Zarówno drzwi wewnętrzne, jak i zewnętrzne powinny być odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz zapewnić właściwą izolację termiczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zaoszczędzenie energii oraz pieniędzy. Ze względu na fakt, iż drzwi wybierane są i montowane na lata materiał, z którego będą wykonane powinien być trwały i odporny na odkształcenia. Takie cechy posiadają drzwi wykonane ze stali, które w wielu opcjach można znaleźć w ofercie J&W.

Szerokie zastosowanie drzwi stalowych

Oferowane przez nas drzwi stalowe znajdują szerokie zastosowanie, zarówno w firmach i instytucjach, jak i w prywatnych budynkach mieszkalnych. Wyróżnia je przede wszystkim duża wytrzymałość mechaniczna, która skutecznie zabezpiecza przed ewentualnym włamaniem. Ponadto, jest również skuteczna izolacja akustyczna. Drzwi stalowe są świetnym wyjściem jako dodatkowe zabezpieczenie do komórek, piwnic bądź śmietników. Warto zaznaczyć, że ze stali wykonane są różnego rodzaju drzwi antywłamaniowe.

Co więcej? Stal sprawdza się idealnie jako materiał ognioodporny, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie w magazynach i halach przemysłowych. Drzwi stalowe znajdują także zastosowanie w przypadku dróg ewakuacyjnych czy przy wejściach do pomieszczeń z urządzeniami elektrycznymi. Ze względu na solidność i trwałość konstrukcji montowane są również w magazynach z bronią (z zastosowaniem dodatkowych materiałów kuloodpornych), w urzędach, kancelariach czy archiwach.

Nowoczesne i stylowe drzwi stalowe

Obecnie dostępne są różne rodzaje drzwi stalowych nie tylko jeśli chodzi o kształt, ale również wzornictwo. Poza tym, możliwe jest wykonanie drzwi stalowych w wielu różnych kolorach oraz laminowanych specjalną folią PCV. Dodatkowo ościeżnicę można dopasować w tym samym odcieniu co skrzydło. To świetne połączenie bezpieczeństwa, wyjątkowej funkcjonalności, trwałości z nowoczesnym stylem.

Projekt i wykonanie: CoolBrand