Dobre drzwi antywłamaniowe – po czym je poznać?

Oczywistą rzeczą jest, iż w przypadku domu bądź mieszkania rolę wejścia strzegącego wstępu na prywatny teren pełnią solidne i trwałe drzwi. Najlepiej, jeśli są to tzw. drzwi antywłamaniowe, czyli wyposażone w funkcje, które wyróżniają je pod kątem bezpieczeństwa na tle innych dostępnych modeli drzwi. Jakie są najważniejsze właściwości drzwi antywłamaniowych? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Dobre drzwi antywłamaniowe – najważniejsze właściwości

Zastanawiasz się co wyróżnia drzwi antywłamaniowe na tle innych produktów? Przede wszystkim materiał, który został wykorzystany do produkcji obiektu. Z pewnością nie powinny się w nim pojawić elementy ze szkła, ponieważ może zostać ona wybite w przypadku włamania. Jeśli już zależy nam na przeszkleniu, należy zastosować szyby antywłamaniowe o odpowiedniej odporności. Co istotne? Ramę solidnych drzwi wykonuje się tylko i wyłącznie ze stali. Ponadto, ważne w nich są również elementy takie jak: kratownica, osłony zawiasów, czy bolce antywyważeniowe.


Bardzo istotnym elementem solidnych i trwałych drzwi antywłamaniowych jest również porządny zamek. Powinien on posiadać atest potwierdzający jego wysoką jakość oraz właściwości zabezpieczające. Tym co musi zapewniać zamkowi zdolność do skutecznej ochrony mieszkania, jest przede wszystkim konstrukcja z wielopunktowym ryglowaniem.


Co więcej? Dobre drzwi antywłamaniowe można poznać również po tym, że będzie się je dało uniwersalnie zastosować. Bez względu na to, czy mieszkasz w domu, czy mieszkaniu będziesz je mógł z powodzeniem wstawić. Należy jednak pamiętać o tym, że drzwi antywłamaniowe oprócz spełniania funkcji zabezpieczającej i ochronnej muszą też nadawać się do codziennego użytku, a co za tym idzie powinno się je w sposób wygodny otwierać i zamykać.

Reasumując, aby można było mówić o dobrych, wysokiej jakości drzwiach antywłamaniowych nie wystarczy jedna cecha. Mimo, iż najważniejsza jest solidność i trwałość, jednak powinny jej towarzyszyć również inne aspekty takie jak: estetyka wykonania oraz wygoda użytkowania. Dopiero wszystkie wyżej wymienione właściwości składają się na kompletny produkt.

Projekt i wykonanie: CoolBrand