Na co zwrócić uwagę, kupując drzwi do domu jednorodzinnego?

Zastanawiasz się nad zakupem drzwi do domu jednorodzinnego? Potrzebujesz takiego modelu, który będzie idealnie dopasowany do Twojego domu? Pamiętaj, aby zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na to, czy w kwestii wizualnej dobrze komponują się z bryłą budynku. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na to, aby były one funkcjonalne, ciche i bezpieczne. Zatem, jak wybrać odpowiednie drzwi do domu jednorodzinnego? Informujemy poniżej!

Wygląd drzwi do domu jednorodzinnego

Oczywistą rzeczą jest, iż wygląd jest istotny, zwłaszcza że to właśnie drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego są wizytówką, czyli tym co pierwsze widzą goście odwiedzający Twój dom. W związku z tym, szukając skrzydeł dla siebie należy zwrócić uwagę na to, aby dopasować je, zarówno do kolorystyki, jak i stylu całego budynku


• jeżeli bryła jest minimalistyczna, warto postawić na nowoczesne drzwi, spójne ze stylistyką
• jeśli Twój dom jest klasyczny, dobrym rozwiązaniem mogą być modele tradycyjne np. z dekoracyjnymi przeszkleniami bądź klamką


Jeżeli nie jesteś do końca pewny, jak powinny wyglądać skrzydła do Twojego domu, sprawdź ofertę modeli dostępnych w naszym sklepie internetowym J&W! Wybór spośród szerokiego asortymentu z pewnością ułatwi Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

Najważniejsze parametry

W momencie, gdy już wiesz jak powinny wyglądać Twoje drzwi pamiętaj również, aby zwrócić uwagę na parametry techniczne. Wybierając odpowiedni model dla siebie warto sprawdzić trzy istotne cechy:


• antywłamaniowe drzwi do domu – drzwi do domu jednorodzinnego powinny przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo wszystkim domownikom oraz skutecznie chronić wnętrze budynku przed ewentualną próbą włamania. Warto podkreślić, iż domy wolnostojące są w większym stopniu narażone na działanie włamywaczy, niż np. mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Właśnie z tego powodu warto zwrócić uwagę na to, aby wybrać drzwi o odpowiednich właściwościach antywłamaniowych

Ważne! W technicznej specyfikacji modelu, którego szukasz, odszukaj symbol RC. Pamiętaj, że im wyższa cyfra obok niego (od 1 do 6), tym ochrona antywłamaniowa jest bardziej zaawansowana.

• akustyczne drzwi do domu – oprócz funkcji antywłamaniowej, drzwi do domu jednorodzinnego powinny także chronić przed hałasem jaki dobiega z zewnątrz. Niestety, ale odgłosy dochodzące z bardzo ruchliwej ulicy potrafią być niezwykle uciążliwe. Odpowiednio dobrane drzwi pozwolą Ci w maksymalnym stopniu zminimalizować ich słyszalność wewnątrz domu. Co istotne? Szukając akustycznych drzwi, zwróć uwagę na parametr Rw – im wyższa cyfra znajdująca się obok niego, tym bardziej zaawansowana będzie akustyczna ochrona
• termoizolacyjne drzwi do domu – drzwi do domu jednorodzinnego muszą być również pomocne w zapewnieniu komfortu cieplnego dla domowników. Prościej mówiąc, dobrej jakości skrzydła powinny być odpowiednio szczelne, aby nie wpuszczać zimnego powietrza z zewnątrz, z kolei ciepło zatrzymywać wewnątrz domu. W tym przypadku właściwości termoizolacyjne określane są przez parametr U. Tutaj sytuacja jest odwrotna – im niższa wartość parametru, tym lepsza izolacja przed niskimi temperaturami. Warto dodać, że nowoczesne termoizolacyjne drzwi to nie tylko większy komfort użytkowania, ale również oszczędności w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie.

Jesteśmy przekonani, że po przeczytaniu powyższego artykułu wiesz już jakie drzwi do domu jednorodzinnego wybrać? Jeśli jednak masz dodatkowe pytania bądź wątpliwości, koniecznie skontaktuj się z nami. Doświadczeni specjaliści J&W zawsze służą kompleksową pomocą i fachowym doradztwem. Zapraszamy!

Projekt i wykonanie: CoolBrand